Prevencia a liečba

Žiadna detoxikačná kúra úplne nezníži riziko vzniku niektorých závažných ochorení, medzi ktoré sa radia aj tie onkologické. V ich prípade dokáže poskytnúť iba základnú prevenciu. Ako sa však posunúť na vyššiu úroveň posilňovania obranyschopnosti organizmu pred rakovinou? Odpoveďou môžu byť aj aktuálne objavy v medicíne, ktoré popisujú významné účinky prírodných látok, tzv. salvestrolov. Tie podľa nich dokážu cielene ničiť nádorové bunky. Ako je to možné?

Lekárske a vedecké dôkazy potvrdzujú, že ľudský organizmus má vďaka prijímaniu dostatočného množstva určitých látok z ovocia a zeleniny schopnosť lepšie sa brániť pred bujnením rakovinových buniek. V prípade vzniku nádoru sa môže z rakoviny vďaka tomu dokonca aj prirodzeným spôsobom uzdraviť. Tieto rastlinné látky nazýva moderná medicína salvestroly.

Objav vzťahu medzi salvestrolmi a enzýmom v nádorových bunkách

Výskumný tím britského profesora Danny Burke začiatkom 90. rokov zistil, že v nádorových bunkách širokej škály typov rakoviny sa nachádza enzým označovaný ako CYP 1B1. A neskôr, okolo roku 2000, došlo v tejto súvislosti k prevratnému objavu. Enzým CYP 1B1 v nádorových bunkách mení práve po dodaní rastlinných látok salvestrolov ich chemickú štruktúru. A tým z nich vytvára silné protirakovinové toxíny, ktoré spôsobujú, že nádorové bunky prestanú rásť alebo uhynú.

Možnosť podpory liečby aj prevencie rakoviny

Hoci univerzálna medicína neodporúča ako liečivo prvej voľby prírodné látky, prax ukázala, že salvestroly je možné skutočne považovať za doplnok pri protinádorovej liečbe. Salvestroly sa prítomnosťou enzýmu CYP 1B1 menia na chemické látky smrteľné pre rakovinové bunky. A keďže sú tieto látky aktivované iba v rakovinových bunkách, ich užívanie neprináša absolútne žiadne vedľajšie účinky.

Vďaka tomu, že enzým CYP 1B1 sa nachádza v bunkách všetkých typoch rakoviny. Užívanie salvestrolov dáva novú nádej pri liečbe nádorových ochorenímočového mechúra, mozgu, prsníka, čriev, pažeráka, obličiek, pečene, pľúc, lymfatických uzlín, vaječníkov, kože, žalúdka, semenníkov aj maternice. Odborníci na rakovinu vo všeobecnosti tvrdia, že jednotlivé rakovinové bunky sa v tele tvoria sústavne a že väčšinu z nich telo zničí skôr, ako z nich vznikne zhubný nádor. Prijímanie látok salvestrolov je preto cestou, ako si zabezpečiť priebežnú a účinnú prevenciu. Tá je nevyhnutná najmä v prípade pacientov, ktorí už rakovinu prekonali, pretože je u nich zvýšená pravdepodobnosť návratu  ochorenia.

Salvestroly nachádzajú opodstatnenie aj v prípadoch, kedy nádorové ochorenie nie je možné liečiť štandardnou liečbou (operáciou, chemoterapiou alebo rádioterapiou) – či už s ohľadom na lokalizáciu nádoru (napr. v mozgu, na slinivke) alebo kvôli celkovo oslabenému organizmu, prípadne veku pacienta (v skorom ranom veku alebo naopak vysokom veku).

 Prečo klasická strava bohatá na ovocie a zeleninu nestačí?

Salvestroly sa vyskytujú v červených a zelených druhoch ovocia, zeleniny a bylín. Moderné poľnohospodárstvo však v dôsledku spôsobu vývoja nových druhov plodín, používania fungicídov a postupov pri spracovaní úrody spôsobuje v bežne konzumovanom ovocí a zelenine ich značný úbytok. Možnosti získania salvestrolov prirodzenou cestou zo stravy sú tak obmedzené. Rastlinné salvestroly je preto žiaduce prijímať aj v koncentrovanej forme. Riešením sú výživové doplnky, ktoré dokážu pomôcť telu sa prirodzeným spôsobom brániť proti onkologickým ochoreniam vďaka zmesi biologicky

aktívnych látok. Vhodným prípravkom je napríklad Salvestrol Platinum od českého výrobcu Brainway, ktorý obsahuje salvestroly získané z ich najlepších prírodných zdrojov – plodov citrónovníka, brusnice čučoriedkovej, ostružiny černicovej a šupiek vínneho hrozna. Jedno balenie prípravku Salvestrol Platinum obsahuje 60 tabliet a pokryje potrebnú mesačnú dávku. V rámci prevencie pred recidívou ochorenia postačuje užívať 1 kapsulu denne (pred spaním), a to najmä mimo letného obdobia, kedy človek nemá možnosť prirodzene konzumovať dostatočné množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. Prípravok je dostupný cez e-shop na www.brainway.sk